ACM tel. 48 330 84 11, 502 392 113

Poradnia Okulistyczna – usługi płatne


Poradnia Okulistyczna sprawuje specjalistyczną opiekę zdrowotną nad pacjentami
w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń okulistycznych a w szczególności:

  • doboru szkieł korekcyjnych,
  • badania dna oka,
  • badania przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej,
  • mierzenia ciśnienia śródgałkowego,
  • usuwania ciał obcych ze spojówki i rogówki,
  • badania wad wzroku,
  • leczenia jaskry, zaćmy wtórnej, zmian cukrzycowych oraz profilaktyki odwarstwień siatkówki,
  • wykonywania zabiegów usunięcia zaćmy z wszczepieniem soczewki najwyższej jakości.

 

Świadczenia w Poradni Okulistycznej realizowane są w formie konsultacji, zabiegów oraz badań wykonywanych przez lekarzy specjalistów w zakresie okulistyki, zgodnie
z harmonogramem pracy lekarzy.

 

Zaćma

Zabieg usunięcia zaćmy wykonywany jest za pomocą aparatu Stellaris produkcji amerykańskiej firmy Bausch&Lomb. Stellaris to pełna platforma do wykonywania zabiegów usunięcia zaćmy metodą mikrocięcia.

Mikrocięcie to nacięcie gałki ocznej o długości poniżej 2,0mm (w przypadku Stellaris nacięcie jest jeszcze mniejsze i wynosi 1,8mm).Tak małe nacięcie nie powoduje dodatkowego zniekształcenia rogówki podczas zabiegu, co może prowadzić do powstania astygmatyzmu
i konieczności noszenia dodatkowych okularów do jego korekcji. Przez nacięcie wprowadzana jest do oka zwinięta soczewka do mikrocięcia Akreos MICS produkcji Bausch&Lomb.

Soczewka do mikrocięcia Akreos MICS dzięki swoim unikalnym cechom może zostać zwinięta do tak małych rozmiarów i w sposób swobodny rozłożyć się w oku.

Jako podstawową soczewkę oferujemy soczewkę Akreos AO produkcji Bausch&Lomb.

Następnym krokiem będzie wprowadzenie w naszej placówce soczewki do super mikrocięcia INCIZE oraz soczewki do korekcji astygmatyzmu enVista Toric produkcji Bausch&Lomb.

 

Laseroterapia
Do zabiegów laseroterapii wykorzystujemy laser okulistyczny Selecta Trio produkcji firmy Lumenis. Laser Selecta Trio to wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające wykonywanie zabiegów na siatkówce, usuwanie zaćmy wtórnej, oraz leczenie czterech rodzajów jaskry, tj. jaskry pierwotnej otwartego kąta, jaskry pierwotnej zamkniętego kąta, jaskry pigmentowej oraz jaskry pseudoeksfoliacyjnej.

Leczenie jaskry (oprócz jaskry pierwotnej zamkniętego kąta) wykonywane jest metodą Selektywnej Laserowej Trabekuloplastyki (SLT), co jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem pozwalającym na kontrolowanie przebiegu jaskry i wielu przypadkach niezależność od farmakoterapii i skutków ubocznych związanych z jej stosowaniem.

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast