ACM tel. 48 330 84 11, 502 392 113

Gorsety ortopedyczne

Gorset Cheneau (Instituto Técnico Ortopédico, Barcelona)

  Gorsety stosuje się w przypadku lędźwiowych i piersiowych skrzywień kręgosłupa (skolioza).

Gorsetowanie należy rozpocząć, jeśli kąt skrzywienia wg Cobba przekroczy 25⁰ lub gdy przy niższych wartościach występuje duża progresja skrzywienia. Podczas noszenia gorsetu niezbędna jest systematyczna kontrola postępów w rehabilitacji. Nieodzownym elementem uzupełniającym powinny być ćwiczenia, których celem jest  wzmocnienie mięśni.

Nasza Przychodnia współpracuje z Instytutem Techniki Ortopedycznej w Barcelonie który został założony w 1968 roku przez Oriol Cohí, kontynuatora rodzinnej tradycji ortopedów o międzynarodowej sławie i prestiżu od 1930 roku.

ITO jest zarządzany przez Oriol Cohí oraz Dr Felipe Salinas, którzy kierują zespołem sześćdziesięciu profesjonalistów  złożonych z lekarzy ortopedów, specjalistów od aparatów ortopedycznych, fizjoterapeutów, techników oraz informatyków.  ITO bazuje na  najnowszej technologii oraz najbardziej zaawansowanych osiągnięciach z dziedziny ortopedii i jest jednym z najbardziej doświadczonych i znanych ośrodków tego typu w Europie. Gorsety wykonywane w Hiszpanii są wspomagane najnowszymi systemami projektowania CAD-CAM.  Pacjent który jest skanowany za pomocą skanera 3D może być pewny najwyższej jakości i dokładności wykonanego gorsetu.

W celu uzyskania szerszych informacji skontaktuj się z Naszą placówką.

Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast